W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym dociera do niego, że chciałby wiedzieć więcej. Nie inaczej było w moim przypadku. Kilka lat temu postanowiłem, że nauczę się marketingu. Wierzyłem w moc książek, podcastów i blogów, ale ciągle było mi mało. Wtedy odkryłem kolejną metodę zdobywania wiedzy – darmowe kursy online, które pozwoliły mi bardzo dobrze zaznajomić się z takimi narzędziami jak Google Analytics, Adwords (teraz Google Ads) czy FbAds.

W tym artykule zebrałem dla Ciebie 8 darmowych kursów online, które błyskawicznie przygotują Cię na nowe wyzwania :) 

Aby przejść na stronę kursu wystarczy, że klikniesz w nagłówek poniżej.

1. Google Academy for Ads

Absolutnie najlepsze miejsce do nauki Google Ads i Analityki. Ogromnym plusem jest rozbudowany moduł wprowadzenia do tematu zwieńczony testem. Na końcu każdego kursu czeka na nas 90 minutowy egzamin online, którego zaliczenia zapewni Ci certyfikat od samego Google!


Tak wygląda akademia od wewnątrz :) 

2. Udemy

Nie zrażajcie się stroną główną, na której widać ceny. Na Udemy znajdziesz mnóstwo darmowych kursów internetowych, które dostarczą Ci nowej wiedzy!:) 

3. Alison 

Ponad 800 kursów o średnim czasie ukończenia 2-3 godzin, pomaga zdobywać wiedzę wszechstronnie. 

4. LinkedIn Learning

Darmowy, ale tylko przez miesiąc. Niestety. Na pocieszenie dodam, że kursy są przygotowane naprawdę dobrze i przemyślanie. Świetnie mi się z nich uczyło sprzedaży! :)

 5. HarvardX

Bardzo dużo marketingu tu nie ma, ale uznałem, że podzielę się i tą stroną. Szczególnie gorąco polecam kurs o wizualizacji danych :) Udział jest całkowicie darmowy.

6. CodeAcademy

Świetna inicjatywa i naprawdę dopracowany program zajęć. Kilka lat temu próbowałem zgłębić wiedzę na temat programowania i mimo nieudanej próby zostania drugim Billem Gatesem udało mi się nabrać solidnych podstaw, które wykorzystuję przy tworzeniu zaplecz do SEO lub usprawniania stron takich jak ten blog. PS: warto umieć choć trochę kodować, a podstawy są bardzo łatwe do zgłębienia. 

7. Akademia PARP

Nie testowałem osobiście, ale stronę polecił mi mój serdeczny znajomy, którego biznes rzeczywiście urósł po przerobieniu kilku kursów. Może warto? Dedykowane małym i średnim przedsiębiorcom.

8. Coursera

Wiedza uniwersytecka na wyciągnięcie ręki. Od muzyki, przez fizykę aż do marketingu. W dziale “marketing” dostępne są kursy SEO, Social Media Marketingu, Marketingu Internetowego oraz wielu, wielu więcej. Sprawdź koniecznie!

9. Smart You

Kurs Google ads powstał dla osób rozpoczynających swoją przygodę z reklamami google. Dzięki niemu poznasz Google Ads (adwords) od podstaw, aby skutecznie zacząć tworzyć kampanie. Z e-booka dowiesz się jak uruchomić kampanię, mierzyć skuteczność, jak optymalizować kampanie, jak poruszać się w sieci reklamowej. Kurs zawiera 10 rozdziałów i ponad 100 stron praktycznej wiedzy.

PS: Ludzie Ci pomogą!

Jeśli chcesz zdobywać więcej wiedzy, szukaj przede wszystkim ciekawych osób. Poprzez wchodzenie w dyskusje na forach (czy grupach facebooka) będziesz miała/a okazję sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, a ewentualne braki wypomną Ci inni członkowie. Nie ma co się bać! Zarejestruj się na forum lub facebooku lub LinkedInie i całkowicie odmień swoją karierę :)

PS2: Szkolenia online lub stacjonarne to również świetny sposób na naukę. W ramach takich szkoleń masz nieograniczony dostęp do eksperta, który oferuje Ci całą swoją uwagę. Jeśli masz czas i pieniądze to zdecydowanie polecam Ci przetestować tę opcję. Może możesz wykorzystać budżet z pracy? Na przykład na naukę języka? ;) 

PS3: Na pierwszy rzut oka możesz pomyśleć, że strony, które wspomniałem wyżej dotyczą tylko marketingu, ale wystarczy zagłębić się w te serwisy, aby przekonać się, że dotyczą one edukacji ogólnie. Możesz nauczyć się tworzenia mebli, sporządzać listę obowiązków, uczyć się o zasadach funkcjonowania świata, zbierać informacje na każdy temat! Wszystko czego się nauczysz możesz sformalizować certyfikatem. Wystarczy chcieć! :) 


Wiedza jest wszędzie. Wystarczy się na nią spojrzeć i poświęcić trochę uwagi na jej utrwalenie :) Nie każ mi być tą osobą, która mówi, że warto to robić. Przecież wszyscy wiemy, że tak jest.

Do przeczytania,
Tomek

%d bloggers like this: